27. 7. 2022 Redakce 2 minuty čtení

Komerční banka a ENVIROS spojily síly

Komerční banka opět posiluje svou roli na poli udržitelnosti, tentokrát v oblasti energetického poradenství, a to díky zakoupení 100%...

Komerční banka a ENVIROS spojily síly

Komerční banka a ENVIROS spojily síly

V Komerční bance si již dlouhou dobu uvědomujeme, že udržitelný a odpovědný způsob podnikání je důležitý nejen pro nás, ale stává se podstatnou hodnotou i pro naše klienty. Začleněním společnosti ENVIROS do Skupiny KB se staneme jednoznačným poradenským lídrem v oblasti energetiky a ESG a také jedinou bankou, jež bude schopna poskytnout klientům kompletní škálu služeb od poradenství až po udržitelné financování,“ komentuje tento krok člen představenstva KB, David Formánek.

Poradenství v oblasti energetiky a environmentálních investic je aktuálně jedna z velmi vyhledávaných služeb, a společnost ENVIROS se tak stala pro lokální investory důležitou spojkou ve světě investičního poradenství. Vzhledem k tomu, že na firmu ENVIROS se s důvěrou obrací firmy i instituce celého středoevropského regionu, Komerční banka neváhala a využila této příležitosti spojit síly s dobrým jménem tohoto projektu.

Díky tomuto kroku se tak rozšiřují možnosti KB Advisory aktivit. Specifické a vyhledávané know-how společnosti ENVIROS tak umožní zprostředkovat Komerční bance poradenství i větším a komplexnějším projektům: „KB Advisory a ENVIROS již realizovaly řadu společných projektů. Díky propojení obou firem budeme efektivnější a schopni realizovat více projektů pro naše klienty. Cílíme také na užší propojení poradenských služeb a financování například v oblasti energetických úspor nebo certifikace budov,“ shrnuje důvody této akvizice Jan Hanuš, ředitel KB Advisory.

Nastávající akvizice umožní i další rozvoj společnosti ENVIROS, jak komentuje Jaroslav Vích, majitel a jednatel této poradenské firmy: „Jsem velmi spokojen, že otevíráme novou etapu v rozvoji naší společnosti prostřednictvím strategického partnerství se Skupinou Komerční banky. Již nějakou dobu jsme se poohlíželi po strategickém partnerovi, který by nám poskytl nejen finanční stabilitu, pomohl udržet naše skvělé odborníky, ale také získal nové posily. Především jsme ale získali partnera, který nám pomůže v růstu našeho podnikání a posílení pozice na trhu v oblasti energetického poradenství a poradenství v oblasti udržitelnosti, ochrany životního prostředí a financování zelených investic. Máme již řadu zkušeností ze spolupráce s KB na projektech pro její klienty v oblasti ESG a velmi se těšíme na nové společné projekty a vzájemnou spolupráci.“