12. 1. 2022 Redakce 2 minuty čtení

Přihlaste se k odběru newsletteru a získáte plno udržitelné inspirace

Nejnovější technologie, aktuality i příklady dobré praxe z celého světa udržitelného rozvoje. Co je ESG, CSR, nefinanční reporting nebo...

Přihlaste se k odběru newsletteru a získáte plno udržitelné inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a získáte plno udržitelné inspirace
Zdroj: Zdroj: Unsplash

Aktuálně téma udržitelnost rezonuje napříč všemi obory. Firmy se tohoto trendu staly součástí, a proto by se o něj měly více zajímat. Web Společně udržitelně je informační portál, jehož cílem je informovat firmy, instituce, ale i jednotlivce proč je udržitelnost tak diskutovaná, jaké jsou novinky i jaké příležitosti může přinést a inspirovat k rozvoji jako takovém. Sledujeme nové technologie a inovace, hledáme příklady dobré praxe a zároveň podporujeme snahu firem, které se environmentální dopady již snaží zmírnit.

  Zajímají vás novinky ze světa udržitelnosti?
Odebírejte newsletter Společně udržitelně.

Jaká témata nejvíce rezonují v našich článcích?

 

  • Energie

Proč? Protože fosilní zdroje ustupují a klade se důraz na ty obnovitelné.

Energie je něco, co ve vašem firemním životě dostává pozornost každý den. Ukážeme vám, jak ji využít s ohledem na trvale udržitelnou budoucnost. Sledujeme aktuální technologie i inovace, které jsou v souladu s životním prostředím, ale zároveň jsou výhodné i pro vaši finanční stránku ve firmě.

  • Mobilita

Proč? Protože doprava v Evropě tvoří téměř čtvrtinu emisí skleníkových plynů. 

Jestliže vaši zaměstnanci do práce jezdí automobilem či jiným dopravním prostředkem, přispíváte k této uhlíkové stopě i vy. To má následně špatný vliv na zdraví nás, našich zaměstnanců i klientů. Existují ovšem i alternativy, které dlouhodobý trend přispívající ke zhoršení ovzduší zabraňují. My jsme tu od toho, abychom je neustále monitorovali, a poté předávali získané informace vám.

  • Odpady

Proč? Protože odpad se dá již znovuvyužívat a může se stát zdrojem.

Odpad je dalším velkým problémem, který má negativní vliv na životní prostředí. Co se už ovšem v udržitelném světě dávno ví, že spoustu z něj se dá cirkulovat. Co se tedy mnohdy může zdát odpadem, je pro jiné výrobky surovinou. Hledáme inovace i příklady dobré praxe a pravidelně vám tak přinášíme inspiraci na to, jak můžete například i váš vzniklý firemní odpad znovuvyužívat.

  • Voda

Proč? Protože voda je ten nejcennější zdroj.

Lidé vodou plýtvají. Často se obzvláště ve firmách stává, že zaměstnanci nechávají vodu odtékat. Ukažte tak nejen jim, ale i svému okolí, že standard není vodou plýtvat, ale šetřit jí. Zjišťujeme pro vás aktuální informace o tom, jak nejvýhodněji investovat do úsporných opatření i inovací a radíme vám, jak lze vodu recyklovat či cirkulovat tu dešťovou. 

 

O připravovaných webinářích víte jako první

Na aktuální témata z oblasti udržitelného rozvoje pořádáme pravidelně i webináře. Na každou problematiku zveme příslušné odborníky z praxe, kteří vám předají ty nejnovější informace. Našim posluchačům jsme například již poradili, jak ve své firmě změřit uhlíkovou stopu, nebo jsme jim objasnili téma Evropské taxonomie. Pozvánky na tyto a podobné webináře často zasíláme právě naším newsletterem. 

 

Buďte příkladem udržitelné firmy a zajímejte se

Jděte příkladem nejen svým klientům, ale i ostatním firmám a využijte našeho přehledu udržitelného světa. Všechny důležité informace najdete na webu a úplně ty nejdůležitější vám pošleme jednou za 14 dní do e-mailu. Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.