Záznam webináře: Jak se připravit na ESG?

Doba čtení   1 min
Sdílet

Říjnový webinář jsme věnovali tematice ESG a podrobnému rozklíčování standardů ESRS nefinančního reportingu, které významně ovlivní řadu českých podniků. Detailně jsme probrali také obsah směrnice CSRD a praktické příklady, co může tato reportovací povinnost pro firmu znamenat v nastavení interních procesů. Shrnuli jsme, jakých firem a odkdy se reporting týká a jaké údaje zajímají specificky banky. To vše se můžete dozvědět také ze záznamu webináře.

Záznam webináře: Jak se připravit na ESG?
Záznam webináře: Jak se připravit na ESG?, Zdroj: Komerční banka

O čem je reporting ESG a jak prakticky na něj?

Veronika Hajná ze společnosti ENVIROS zahájila webinář vysvětlením, jaký je vlastně účel reportingu ESG a jeho význam pro firmy. Nefinanční reporting je totiž nejen snahou podpořit udržitelné aktivity firem, ale také jedním z nástrojů, jak se vypořádat s greenwashingem.

Dále jsme se přesunuli k harmonogramu souvisejícího s reportováním ESG (vizte obrázek níže) a probírali jsme, jak vlastně s reportováním začít. Zdůrazněn byl především tzv. princip materiality neboli posouzení významnosti témat nefinančního reportingu pro konkrétní firmu. Podstatnou část webináře jsme rovněž věnovali auditu reporting ESG – informace zveřejněné ve zprávách o udržitelnosti budou totiž předmětem kontroly.

Jaké nástroje lze použít pro reporting ESG?

Denisa Pozníčková z Komerční banky následně na příkladu Zprávy o udržitelném podnikání Skupiny KB za rok 2022 ukázala, jak k reportingu přistupuje Komerční banka. Představeny byly například procesní změny, se kterými jsme se museli vypořádat s novou směrnicí CSRD (vizte obrázek níže).

Eva Chvalkovská z Komerční banky poté zakončila webinář shrnutím nástrojů, které souvisejí s ESG reportingem – například Bankovní ESG dotazník od Synesgy nebo portál pro zveřejňování zpráv udržitelnosti reportyudrzitelnosti.cz.

  Poslechnout si celý záznam webináře.