12. 10. 2022

Biodiverzitu nesmíme chránit "jen" doma

Budeme povídat o tom, že my tady v Česku se můžeme zasadit o posílení biodiverzity třeba i v Africe nebo v pralesech v Jihovýchodní Asii - a o tom, že by nás to rozhodně mělo zajímat, i když je to tisíce kilometrů daleko.

Host Viktorie Seifertová a Arthur Sniegon

Biodiverzitu nesmíme chránit "jen" doma

Viktorie Seifertová z CCBC a Arthur Sniegon ze Save-Elephants

Moji dnešní hosté jsou oba spjatí s organizací CCBC – Českou koalicí pro ochranu biodiverzity: Viktorka Seifertová je ve svých 12 letech ambasadorkou CCBC, spolupracuje s organizací Chráníme mořské želvy a Kola pro Afriku, jinak jezdí po školách a vysvětluje dětem, proč by je měla biodiverzita zajímat a jak se i ony můžou zasadit o ochranu přírody.

A Arthur Sniegon je pak ochránce slonů a přírody a taky zakladatel organizace Save-Elephants, se kterou už přes deset let monitoruje africkou divočinu a především rozkrývá pytlácké sítě a odhaluje překupníky se slonovinou – zkrátka se snaží, aby sloni nadobro nezmizeli – to by se totiž jinak mohlo stát už za pár let.

Viktorka s Arthurem jsou také řečníky na Global Goals Summitu, který v rámci letošních Cen SDGs pořádá Asociace společenské odpovědnosti – a se kterou na tomto podcastu spolupracujeme.

Tentokrát už jsme točili v novém cirkulárním studiu, které stejně jako tento podcast vytvářím spolu s CIRA Advisory, poradenskou společností v oblasti udržitelnosti a cirkulární ekonomiky. Příjemný poslech!