12. 12. 2023

Cirkulární města: nenechme domy prázdné, dejme jim smysl

Co byste si přáli k Ježíšku? Pražský inovační institut a Federace reuse center například to, aby ve městech bylo méně nevyužívaných domů. A pokud už nějaké jsou, aby v nich mohla vznikat například právě reuse centra nebo třeba huby pro inovativní startupy - třeba zaměřující se na cirkulární řešení. Zní to možná utopisticky, ale jde to.

Host Zuzana Drhová a Zuzana Kuberová

Cirkulární města: nenechme domy prázdné, dejme jim smysl

Zuzana Drhová za Pražský inovační institut a Zuzana Kuberová za Federaci reuse center

Pražský inovační institut s Federací reuse center v listopadu uspořádali konferenci Cirkulární města, která se zaměřila právě na to, jak oživovat nevyužité prostory ve městech, byť třeba někdy jen dočasně. Cílem bylo propojit jednotlivé aktéry – zástupce měst, ale i soukromý sektor a samozřejmě ty, kteří můžou v takovém prostoru rozběhnout nějaký udržitelný projekt.

Na YT kanálu Pražského inovačního institut si můžete pustit záznam celé konference, kde zazněly i velmi zajímavé příklady z Nizozemska nebo Norska. Já jsem akci moderoval a pak jsem vyzpovídal Zuzanu Drhovou za Pražský inovační institut a Zuzanu Kuberovou za Federaci reuse center – a to si můžete poslechnout v dnešní LOOPĚ.

Podcast LOOPA vzniká ve spolupráci s CIRA Advisory, poradenskou firmou v oblasti udržitelnosti a cirkulární ekonomiky. Příjemný poslech!