9. 4. 2023

Digitalizace: cesta k větší udržitelnosti?

V dnešní LOOPĚ a následujících třech dílech si ukážeme, že ta udržitelnost může jít mnohem dál a díky digitalizaci skutečně můžeme být udržitelnější nebo spíš šetrnější třeba v zemědělství nebo energetice.

Host Zuzana Holá a Viktorie Tenzerová

Digitalizace: cesta k větší udržitelnosti?

Zuzana Holá a Viktorie Tenzerová z Vodafone

Žijeme v digitální době – vesměs jsme si už zvykli na to, že velkou část našeho života řídíme skrz mobilní telefon nebo počítač. A zvlášť covid nás naučil, že toho online zvládneme opravdu hodně, včetně práce mimo kancelář. To všechno díky digitalizaci – dostupnost digitálních řešení a služeb a samozřejmě mobilního a internetového připojení. Je ale tohle naše digitalizované fungování i udržitelnější? V některých oblastech určitě ano – když nemusím dojíždět do kanceláře, zcela jistě šetřím emise.

Partnerem pro tuto minisérii o digitalizaci jako nástroji k větší udržitelnosti je společnost Vodafone a pozvání do cirkulárního studia tentokrát přijaly Zuzana Holá, ředitelka korporátní komunikace Vodafone Czech Republic pro udržitelné podnikání, a Viktorie Tenzerová z týmu udržitelného podnikání Vodafonu.