4. 12. 2023

Diverzita na pracovišti

V cirkulárním studiu jsme se tentokrát sešli s Michalem Pitoňákem z Národního ústavu duševního zdraví  v rámci společné série s Vodafone Česká republika o diverzitě. A jak už jste možná pochopili z minulého dílu s Janou Vychroňovou a Vojtou Bartošem, chceme společně ukázat, že důraz na větší rozmanitost a naopak potlačování diskriminace a stigmatizace na pracovišti se ve finále může firmě vyplatit.

Host Michalem Pitoňák

Diverzita na pracovišti

Michalem Pitoňák z Národního ústavu duševního zdraví

Vodafone je aspoň pro mě v LGBTQ+ tématice možná nejviditelnější společností v Česku. Generální ředitel Petr Dvořák například inicioval výzvu téměř 70 firem směrem k české vládě, aby přijala manželství pro všechny páry, tedy i ty stejnopohlavní. A s Michalem Pitoňákem dnes v LOOPĚ rozebereme mimo jiné i to, jak silný signál tím firma vysílá a v čem se jí to může – v pozitivním slova smyslu – vrátit. Mimochodem přijetí manželství pro všechny páry a odstranění diskriminace LGBTQ+ lidí má podle ekonomické analýzy výzkumné organizace Open For Business potenciál ušetřit české ekonomice až 38 miliard korun ročně.

Připomenu, že podcast LOOPA natáčíme ve spolupráci s CIRA Advisory, poradenskou firmou v oblasti udržitelnosti a cirkulární ekonomiky a v případě této série i s Vodafone Česká republika.