7. 9. 2022

MIWA - znovupoužitelný hrdina obalového ekosystému

S dnešním hostem LOOPY si vysvětlíme, že přístup zákazníků je sice pro snížení  množství odpadů konkrétně v potravinářském průmyslu velmi důležitý, bez zapojení všech článků v řetězci - producentů potravin, ale i výrobců obalů - to nepůjde.

Host Petr Báča

MIWA - znovupoužitelný hrdina obalového ekosystému

Petr Báča z MIWA

S dnešním hostem LOOPY si vysvětlíme, že přístup zákazníků je sice pro snížení  množství odpadů konkrétně v potravinářském průmyslu velmi důležitý, bez zapojení všech článků v řetězci – producentů potravin, ale i výrobců obalů – to nepůjde.
Petr Báča je zakladatel a CEO společnosti MIWA. MIWA znamená Minimum Waste, tedy volně přeloženo co nejméně odpadu a zaměřuje právě na potravinářský průmysl. Vyvinula tak zařízení pro obchody, ve kterých si zákazníci odebírají zboží z chytrých a především znovupoužitelných kapslí – potkat je můžete třeba i ve vybraných obchodech Albert. Kromě toho ale vytvořili ekosystém, který používání takových chytrých nádob umožňuje. V roce 2018 MIWA vyhrála Ceny SDGs v kategorii byznys – mimo jiné naplňuje cíl číslo 12, tedy odpovědná výroba a spotřeba.