21. 2. 2023

Múzy v kruhu - AMU na cestě k větší udržitelnosti

Hudba, divadlo nebo film.  Udržitelnost asi není první, co vás v souvislosti s těmito uměleckými obory napadne. Ale to vůbec neznamená, že umělci se s touto problematikou nevypořádávají - jak ve své tvorbě, tak ve svém běžném denním provozu.

Host Ingeborg Radok Žádná a Albert Schandl

Múzy v kruhu - AMU na cestě k větší udržitelnosti

Ingeborg Radok Žádná z AMU a Albert Schandl z CIRA Advisory

Akademie múzických umění v Praze, která zastřešuje divadelní fakultu, filmovou a televizní fakultu a hudební a taneční fakultu, se rozhodla, že chce vylepšit své odpadové hospodářství. Oslovilo proto CIRA Advisory, poradenskou společnost v oblasti udržitelnosti a cirkulární ekonomiky, aby mu vypracovala hloubkovou analýzu nakládání s odpady a pomohla i nastavit systém priorit – krátkodobých i dlouhodobých – pro další rozvoj cirkularity v budovách a kancelářských prostorech rektorátu AMU. Do Cirkulárního studia jsem si proto pozval rektorku AMU, paní Ingeborg Radok Žádnou a AlbertA Schandla z CIRA Advisory.

Co bylo pro AMU motivací nechat si udělat hloubkovou analýzu nakládání s odpady? Jak vlastně taková analýza vypadá? A co z ní na AMU vyšlo? Poslechněte si v tomto díle podcastu LOOPA.