21. 5. 2024

Slunce pro Ukrajinu (LOOPA SPECIÁL)

Ukrajinské nemocnice jsou od začátku ruské invaze ohroženy výpadky elektrické energie. Na vině je bombardování a dronové útoky na ukrajinskou infrastrukturu. V nemocnicích zhasínají světla na operačních sálech a přístroje na jednotkách intenzivní péče vypovídají službu. Řešením složité situace zdravotnických zařízení jsou solární panely – spolehlivé zdroje energie přímo na střechách nemocnic.

Host Alžběta Kofránková

Slunce pro Ukrajinu (LOOPA SPECIÁL)

Alžběta Kofránková, Nezávislé sociálně ekologické hnutí – NESEHNUTÍ

Udržitelnost + solidarita = pomoc pro dětskou nemocnici v Záporoží. O tom je tento díl a speciální charitativní prosba o pomoc, tam kde je potřeba a kde každý den musí místní lidí žít s válkou. Poslechněte si a pomozte potřebným.

Organizace NESEHNUTÍ společně ukrajinskou organizací Ekoklub organizuje sbírku na instalaci solárních panelů na střechu dětské nemocnice v Záporoží, která se každoročně stará o přibližně 100 000 pacientů. Vinou ruské invaze na Ukrajinu je ale její fungování v ohrožení, mimo jiné kvůli nejistým dodávkám elektřiny.

Na solární panely pro tuto nemocnici přispívejte na účet: 2802457861/2010 anebo na Darujme.cz: https://www.darujme.cz/darovat/1209553

Více informací na https://nesehnuti.cz/slunce-pro-ukrajinu