20. 7. 2021

Štěpán Vashkevich (INCIEN) o (ne)udržitelném textilním průmyslu

Rychlá móda je v přímém rozporu s principy udržitelného rozvoje nebo cirkulární ekonomiky, protože do ceny výrobku nejsou zahrnuté negativní externality - píše Štěpán Vashkevich ve svém článku. Primark v tom ale rozhodně není sám. A i o tom si se Štěpánem popovídám v tomto díle LOOPy.

Host Štěpán Vashkevich

Štěpán Vashkevich (INCIEN) o (ne)udržitelném textilním průmyslu

Štěpán Vashkevich za INCIEN

O frontách na Václavském náměstí k nově otevřené první prodejně řetězce Primark v Česku jste už určitě slyšeli. A kdo se pohybuje po Praze, asi už ji i viděl. Ano, bývá tam i teď, měsíc po otevření. Zatímco v médiích jste často slyšeli právě jen o této frontě, Štěpán Vashkevich z Institutu cirkulární ekonomiky ve svém článku na webu Zajímej.se rozebral i to, co je na tomto řetězci špatně. Primark je klasickým zástupcem tzv. fast fashion, která láká na nízké ceny, vykoupené ale často dramatickým dopadem na životní prostředí i životní situaci lidí, kteří toto oblečení v továrnách vyrábí.

Podcast vzniká ve spolupráce s CIRA Advisory, poradenskou společností v oblasti cirkulární ekonomiky a udržitelnosti, a za podpory Komerční banky.