26. 5. 2023

Udržitelnost v praxi: O2 logistické centrum Olomouc, Hodolany

Tentokrát se budeme bavit o udržitelnosti v provozu firmy. Využil jsem příležitosti, že jsme na několik dílů spojili síly se společností O2 a kromě tématu e-waste, tedy elektronického odpadu, které chystáme, jsem se s nimi mohl pobavit právě i o tom, jak vypadá udržitelnost v jejich podání.

Host Zdeněk Havlín

Udržitelnost v praxi: O2 logistické centrum Olomouc, Hodolany

Zdeněk Havlín z O2

Od začátku jsme se s O2 domluvili, že tohle nemůže být klasický rozhovor ve studiu – na rovinu, povídání u stolu, v klidu, s kafíčkem, toho snese hodně a rozlišit, co jsou naučené korporátní fráze a co jsou reálná a smysluplná opatření, může někdy být složité. Rozhlasový reportér ve mně prostě chce tyhle věci vidět v praxi. A tak když v O2 zmínili, že je možnost prohlédnout si jejich logistické centrum v Olomouci Hodolanech, neváhal jsem a koupil lístky na vlak.

Přes tohle logistické centrum projde naprostá většina zboží, které O2 nabízí, od SIM karet, přes telefony a modemy až po různé doplňkové zboží. Zhruba dvě hodiny mě po něm provázel Zdeněk Havlín, který má logisticku v 02 na starosti, a ukazoval mi, kde všude našli s jeho kolegy drobné i větší možnosti jak například spotřebovat méně obalového materiálu, kde je možnost něco použít znovu a v konečném důsledku tak ušetřit – jak finance a přeneseně i emise, tak třeba i čas zaměstnanců strávený odbouratelnými úkony.

Tenhle díl tak nebude mít klasickou formu rozhovoru, spíš je to taková delší reportáž.