5. 5. 2023 Redakce 1 minuty čtení

Máte svůj starý mobilní telefon doma v šuplíku? Remobil nabízí lepší alternativu

Neziskový projekt Remobil nabízí jednoduchý a smysluplný způsob, jak se zbavit starého telefonu.

Máte svůj starý mobilní telefon doma v šuplíku? Remobil nabízí lepší alternativu

Máte svůj starý mobilní telefon doma v šuplíku? Remobil nabízí lepší alternativu
Zdroj: Neziskový projekt Remobil nabízí jednoduchý a smysluplný způsob, jak se zbavit starého telefonu. Zdroj: Remobil

Hlavním smyslem neziskového projektu Remobil je ochrana životního prostředí a zdraví lidí prostřednictvím efektivního systému sběru a využití mobilních telefonů po skončení jejich životnosti. Remobil se snaží vzdělávat spotřebitele a motivovat je k odevzdání nepotřebného mobilu k recyklaci nebo k dalšímu využití. Projekt si dal za cíl v rámci kampaně získat 100 tisíc mobilů a zároveň 1 mil. Kč na dobročinné účely.

Remobil vytvořil jednoduchý systém, jak se zbavit nepotřebných telefonů

Ve firmách nebo institucích je umístěn sběrný box, kam je možné po dobu trvání sběrné akce odevzdat nepotřebný mobilní telefon. Po skončení akce zajistí Remobil odvoz boxu s telefony včetně příslušenství k recyklaci. Zkušení technici projdou každé zařízení a zkoumají, zda je možné ho opravit, nebo zda je vhodné jej předat k recyklaci. Zařízení, která jsou ještě použitelná, jsou opravena a dále použita. Pokud zařízení není možné opravit, je odesláno k recyklaci.

Projekt Remobil se zaměřuje na šetrné zpracování zařízení, které minimalizuje dopad na životní prostředí a splňuje veškeré environmentální normy. Demontáž mobilních telefonů je zajišťována odbornými firmami, které zaměstnávají hendikepované a na pracovním trhu znevýhodněné pracovníky. Nebezpečné látky jsou v procesu zpracování odborně odstraněny, zatímco využitelné suroviny lze opětovně použít v nových výrobcích.

Remobil ale nezůstává jen u toho, s každým sebraným mobilem přispívá částkou 10 Kč na vybrané organizace – Jedličkův ústav a školy a Mobilní hospic Ondrášek. Nadchl projekt Remobil vaši firmu? Do projektu se lze zapojit velmi snadno vyplněním formuláře na webových stránkách. Jedním krokem je tak možné zbavit zaměstnance a kolegy nepotřebných telefonů, přispět k ochraně životního prostředí, zdraví člověka a zároveň podpořit charitativní organizace.