SUNWORK a firemní fotovoltaické elektrárny

Doba čtení   1 min
Sdílet

Společnost SUNWORK působí přes 9 let na českém trhu v oboru instalace fotovoltaických elektráren. Zaměřuje se na řešení pro firmy, domácnosti i SVJ. Kromě výstavby fotovoltaických elektráren staví také carporty (krytá stání aut v kombinaci se solárními panely) a instaluje solární ohřevy vody. V čem vidí společnost SUNWORK hlavní přínosy fotovoltaických řešení pro firmy?

SUNWORK a firemní fotovoltaické elektrárny
SUNWORK a instalace fotovoltaických elektráren ve firmách, Zdroj: SUNWORK

Fotovoltaika poskytuje rychlé řešení, jak ušetřit náklady za energie

Téma udržitelnosti je pro čím dál více firem nezbytností, a to i vzhledem ke kolísání cen energií. Právě řešení v podobě vlastní fotovoltaické elektrárny vidí společnost SUNWORK jako cestu, jak mohou firmy ušetřit na nákladech, ale také jak lépe plánovat své další investice.

„Z našeho pohledu je značnou výhodou fotovoltaiky to, že dokážeme ve velmi krátkém horizontu několika měsíců až let postavit elektrárnu s výkonem rovnajícím se jaderné elektrárně, jejichž stavba však zabere i desítky let. Proto věříme, že stále rychleji se rozvíjející elektrifikace podniků i domácností potřebuje právě takové rychlé a efektivní řešení, jaké nabízí právě fotovoltaické elektrárny,” zdůvodňuje Tomáš Hollmann, jednatel společnosti SUNWORK.

  Zvažujete vlastní fotovoltaiku? Podívejte se na možnosti financování – od úvěrů po dotace.

Fotovoltaika se může pozitivně propsat i do reportingu ESG

„ESG kritéria jsou důležitými faktory v oblasti investic a podnikání, protože investoři, zákazníci i zaměstnanci stále více upřednostňují společnosti, které se zavazují k udržitelným a odpovědným praktikám. Firmy tedy pořízením obnovitelného zdroje energie v podobě vlastní fotovoltaické elektrárny výrazně zvyšují svou konkurenceschopnost. Dalším přínosem může být také kombinace fotovoltaiky s firemními elektromobily a dobíjecími stanicemi ve firmách. Zaměstnanci tak mohou jezdit bezemisními automobily, které se budou dobíjet právě za pomoci firemní fotovoltaické elektrárny,” shrnuje další výhody Hollmann.

  Příklady konkrétních realizací společnosti SUNWORK najdete v podrobné případové studii.