Výživné rostlinné jídlo Baví nás baví čím dál víc

Doba čtení   1 min
Sdílet

Možná jste také podlehli trendu moderní doby a tolik si nevaříte doma, ale spoléháte na dovážku jídel. Dovážka jídla obnáší značné množství odpadu, často v podobě toho jednorázového. Tento díl LOOPy představí alternativu pro ty, kteří se chtějí stravovat i mimo domov zdravě a zároveň nechtějí zatěžovat životní prostředí. O projektu Baví se Vojta Koval pobaví se zakladatelem Jiřím Vosýnkem a influencerkou Miou Doxanskou, která s projektem spolupracuje.

Výživné rostlinné jídlo Baví nás baví čím dál víc
Celý tým, který stojí za projektem Baví, zdroj: Baví

Rostlinné jídlo pro všechny

Projekt Baví má za cíl nejenom udělat rostlinnou stravu dostupnější pro vegany a vegetariány, ale i představit rostlinné jídlo jako chutnou, zdravou alternativu i pro jinak kované „masožravce“. Porce jídel z Baví jsou pořádné – 700g jídla nasytí i ty největší jedlíky. Navíc jsou jejich jídla nadupaná živinami, takže skutečně zasytí a jsou zdraví prospěšná. Výživová hodnota jídel je podložena a potvrzena doktorem, který s projektem spolupracuje.   

Baví distribuuje jídlo v Re-krabičkách. Zdroj: Baví

Omezení odpadu a dopadu

Nejenom že se po zdravém jídle cítí člověk lépe, ale s jídly z Baví se bude cítit lépe i Vaše environmentálně založená stránka duše. Baví totiž distribuuje jídla ve vratných Re-krabičkách. Navíc nefunguje jako typická restaurace. V Baví se jídla objednávají den dopředu a distribuovány jsou na výdejních místech nebo ve větším počtu rozváženy do kanceláří. To zamezuje plýtvání potravinami (vaří se přesný počet porcí) i šetří rozvozové vzdálenosti.

Tento díl LOOPy přináší veselé povídání o projektu Baví plné zajímavých poznatků i mimo něj. K tématu vratných, znovupoužitelných krabiček promluví i Míša Dědicová, obalová hospodářka řetězce restaurací Ambiente. Zveme Vás k poslechu LOOPy, podcastu dostupného třeba na Spotify či Apple Podcasts.