3. 8. 2023 Redakce 1 minuty čtení

Reportyudržitelnosti.cz slaví prvních 100 reportů

Po 8 měsících fungování má za sebou platforma Reportyudržitelnosti.cz první milník – na web nahrálo report ESG prvních 100 českých firem.

Reportyudržitelnosti.cz slaví prvních 100 reportů

Reportyudržitelnosti.cz slaví prvních 100 reportů
Zdroj: Reportyudržitelnosti.cz slaví prvních 100 reportů, Zdroj: reportyudrzitelnosti.cz

Reportyudržitelnosti.cz zvyšují transparentnost ESG reportů

Platforma Reportyudržitelnosti.cz vznikla se záměrem uveřejnit reporty ESG českých firem na jedno místo, a umožnit tak snadné dohledání těchto výkazů ze strany veřejnosti. Iniciativa však napomáhá také větší transparentnosti tématu udržitelnosti napříč firemním sektorem.

„Z počátku jsme firmy aktivně oslovovali a vysvětlovali jim, proč by měly na platformě být. Dnes už to není potřeba – většina středních a velkých firem to chápe a připravuje se na novou směrnici. Je to sympatické gesto vzhledem k tomu, že společnosti zatím nefinanční zprávy až na pár výjimek vytvářet nemusí, do budoucna se to však stane standardem,“ uvádí Martin Klofanda z Impact Metrics.

  Chcete na webu Reportyudrzitelnosti.cz publikovat svůj report? Podívejte se, jak platforma funguje.

Reportyudržitelnosti.cz poskytují informace investorům i bankám

Na platformu již nahrály své ESG reporty společnosti z různých odvětví i rozdílných velikostí. Mezi nimi jsou například obchodní řetězce Kaufland a Albert, ale i výrobci Unilever nebo Plzeňský Prazdroj. Výjimkou nejsou ani menší firmy jako Biopekárna Zemanka či Sonnentor. Součástí databáze jsou i největší banky, operátoři a energetické firmy.

„Ve finančním sektoru roste potřeba sbírat informace o přístupu klientů k udržitelnosti a web, kde najdete zprávy o udržitelnosti na jednom místě, je skvělým nástrojem. Můžeme tak mít přehled, jaké firmy a v jaké kvalitě o udržitelnosti již reportují. V Komerčce jsme rádi, že jsme vznik této stránky mohli podpořit a gratulujeme k první stovce reportů,“ komentuje Eva Chvalkovská z Komerční banky.