Udržitelný podzim se hlásí: Tipy na události a setkání s tematikou udržitelnosti

20. 9. 2022
Doba čtení   2 min
Sdílet

Letošní podzim s sebou přináší spoustu zajímavých akcí s tematikou udržitelnosti a cirkulární ekonomiky. Pro září a říjen jsme připravili souhrn těch nejzajímavějších událostí, které by vám neměly uniknout.

Udržitelný podzim se hlásí: Tipy na události a setkání s tematikou udržitelnosti
Zdroj: Unsplash, Marcos Luiz

Evropský týden udržitelného rozvoje (20.–26. září)

Týden udržitelnosti se nese v duchu workshopů, přednášek, výstav, filmových promítání i dnů otevřených dveří. Iniciativa probíhá napříč celou republikou a o akcích ve vašem okolí je možné se informovat na mapě Udržitelného podzimu.

Green deal summit (26. září)

Pod záštitou vlády ČR a Evropské komise pořádají Hospodářské noviny konferenci, kde se dozvíte vše o Green dealu. Akce proběhne v Technologickém centru UMPRUM v Praze a budou se probírat témata jako energetika, zelené bankovnictví a investice, inovace a ESG reporting.

Konference Odpovědné veřejné zadávání (3.–4. října)

Hned dvě navazující konference proběhnou v Kongresovém centru České národní banky, a to na téma veřejných zakázek. První den se budou řešit inovace a strategie v zadávání veřejných soutěží, druhý den pak téma odpovědného zadávání veřejných zakázek.

Týden inovací (10. – 17. října)

V rámci Týdne inovací bude probíhat 20 inspirativních webinářů o technologiích či inovativních řešení. Součástí již 7. ročníku jsou doprovodné události, které budou probíhat ve všech koutech České republiky. Letošní téma se zaměřuje na to, jak překonat náročné období, kterým si všichni procházíme.

Global goals summit (13. října)

Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s DVTV pořádá konferenci, na které zazní témata jako biodiverzita, zemědělství a soběstačnost, cirkulární ekonomika, inovace a technologie. Akce se koná v Národním muzeu, těšit se můžete i na mezinárodní řečníky.

Konference Předcházení vzniku odpadu (25. října)

Příznivce oběhového hospodářství nesmí minout konference na téma prevence vzniku a opětovné využití odpadů. Letos se program zaměří na téma bioodpadů a dále na řešení krizových situací. Konference bude probíhat v Praze, ale bude možné se připojit i online.

Bold Future: Udržitelností k efektivnímu byznysu (25. října)

Na webináře Bold Future navazuje konference zabývající se otázkou inovací a budoucnosti českých podniků. Konference se bude konat v pražském Karlíně a tematicky pokryje nejen ESG reporting, ale také energetická řešení pro samosprávy a investory nebo udržitelnost ve stavebnictví.

Křeslo pro CEO (23. listopadu)

Networkingovou aukci 11 křesel připravila Česká federace nábytkových bank a re-use center. Cílem aukce je zpropagovat téma udržitelnosti a re-use konceptu, přičemž renovace křesel se ujalo několik českých designérů a umělců. Výtěžek aukce půjde na podporu nábytkových bank.

 

 

 

Sdílet