19. 4. 2023 Redakce 2 minuty čtení

Jaro přináší zajímavé akce v oblasti udržitelnosti. Podívejte se, jaké to jsou.

Vytvořili jsme proto přehled akcí, které se na téma cirkulární ekonomiky a udržitelnosti budou v blízké době konat a které byste neměli promeškat.

Jaro přináší zajímavé akce v oblasti udržitelnosti. Podívejte se, jaké to jsou.

Jaro přináší zajímavé akce v oblasti udržitelnosti. Podívejte se, jaké to jsou.
Zdroj: Jarní udržitelné akce a eventy, Zdroj: Luis Quintero

Snídaně E15 ESG (25. dubna 2023)

Mediální dům Czech News Center společně s deníkem E15 pořádají pracovní snídani na téma ESG. Tématem budou globální trendy udržitelnosti, udržitelnost v době války a energetické krize nebo jak si vybudovat udržitelnou firmu. Bude vysvětlen také vývoj udržitelnosti za poslední dekádu a jedním z témat bude také ESG rating v ČR.

1. ročník konference Životní prostředí – prostředí každého z nás (27. dubna 2023)

Česká informační agentura životního prostředí pořádá konferenci zaměřenou na udržitelný rozvoj. Budou diskutována témata Zelená dohoda pro Evropu, udržitelný rozvoj měst, obcí a regionů, společenská odpovědnost firem a její podpora, odpovědné veřejné zadávání, ekoznačení či oběhové hospodářství. Pozornost bude věnována jak výzvám, které se k udržitelnosti vážou, tak příkladům dobré praxe a funkčních opatření.

Konference se bude konat pod záštitou Ministerstva životního prostředí a navazuje na předchozí ročníky konferencí Životní prostředí – prostředí pro život, která se uskuteční opět na podzim.

Přednáška Rethink Architecture: Veřejné budovy (11. května 2023)

Rethink Architecture Institute ve spolupráci s Centrem architektury a městského plánování a Českou radou pro šetrné budovy, pod záštitou České komory architektů, pořádá přednášku o veřejných budovách. Přednášející se zaměří mimo jiné na udržitelné renovace historických budov, které mohou pomoci ušetřit náklady a zároveň kombinovat tradiční architekturu veřejných budov s moderními prvky. Každý z přednášejících v 15 minutách představí koncepty, které využívá v praxi, následovat bude panelová diskuse. K dispozici bude pro zájemce také on-line stream akce.

Konference Českého cirkulárního hotspotu & Think Tank INCIEN (22. května 2023)

Institut Cirkulární Ekonomiky pořádá konferenci, na které se spojují dvě události: představení nové studie INCIEN a každoroční formální setkání členů Hotspotu. Program události bude v dopoledním bloku zaměřen na téma dřeva jako strategického materiálu ve stavebnictví a ve zpracovatelském průmyslu. Odpolední část programu bude zahrnovat téma cirkulárních byznys modelů a je určena pro členy Českého cirkulárního hotspotu a zvané hosty.

Sustainable future 2023 (14. června 2023)

14. 6. se uskuteční největší hybridní mezinárodní konference udržitelnosti v ČRSustainable Future. V jeden den se vystřídá více než 80 speakerů, a to na témata jako trendy udržitelnosti pro rok 2023, Zelená dohoda pro Evropu, smart cities, e-mobilita, energie, umělá inteligence, cirkulární ekonomika, udržitelné startupy, udržitelná móda a mnoho dalších. Účastníky této konference čekají inspirativní panelové diskuse, rozhovory a výstavy.

Konference managementu udržitelnosti (16. června 2023)

Vůbec první konference managementu udržitelnosti v ČR se ponese v duchu tématu spolupráce v oblasti udržitelnosti. Na programu budou témata, jako jsou byznys, politika měst, transformace univerzit i energetiky. Samotná konference bude pořádána se zásadami odpovědného zadávání a proběhne v režimu CO2 neutrality.