Konference Udržitelné investice představila zásadní témata i hosty

27. 4. 2021
Doba čtení   2 min
Sdílet

Ve čtvrtek 22. 4. 2021 proběhla první online konference Komerční banky Udržitelné investice aneb Jak může ekologický přístup zvýšit ekonomickou efektivitu.

Konference Udržitelné investice představila zásadní témata i hosty
Konferencí provázel Vladimír Kořeň. Foto: Komerční banka

Cílem konference Udržitelné investice bylo motivovat podnikatele, firmy i veřejný sektor k udržitelným investicím, a to především prostřednictvím příkladů dobré praxe. Právě ty měly jasně ukázat a přesvědčit diváky, že se udržitelné investice vyplatí i ekonomicky. Otevřeli jsme také otázky návratnosti investic a využití dotačních programů a úspor, které právě tyto investice přináší.

  Podívejte se na celý záznam konference.

Inspirativní program i hosté

Během konference vystoupila celá řada osobností udržitelné scény v Česku i zástupci firem, kteří mají za sebou inspirativní projekty v této oblasti. O udržitelnosti v podnikání mluvila jednatelka konzultační společnosti ​CIRA Advisory, která spolupracuje na realizaci tohoto webu, Laura Mitroliosová společně se zástupcem ČEZ Esco či Jaroslavem Pašmikem z pražské VŠE.

Odpadu a jeho využití se věnoval Cyril Klepek z inovativního projektu Cyrkl, se svým přístupem k udržitelným investicím ale vystoupili i zástupci IKEA a Lidl. Příkladem obce, která to s udržitelností myslí opravdu vážně, je obec Kněžice, jejíž starosta na konferenci představil projekt bioplynové stanice.

O tom, jaké možnosti se nám nabízejí v oblasti nakládání s vodou, mluvili mimo jiné zástupci firem DHI, SCII a Farmy Bezdínek. Následoval blok věnovaný energetice, kde vystoupil Lukáš Ferkl z UCEEB ČVUT a Tomáš Holub z firmy Malfini, která ve svém provozu kombinuje fotovolatiku, vysokokapacitní baterie a kogenerační jednotky. A stranou nezůstala ani čistá mobilita. ​Zde vystoupil Lukáš Hataš z Asociace pro elektromobilitu a zástupci firem Toyota, PRE i Dopravního podniku města Brna.

Naléhavost ochrany životního prostředí

Téma Udržitelnosti je pro Komerční banku velice důležité, proto jsme datum 22. 4. 2021 nezvolili náhodou. Na tento den připadá celosvětová událost Den země, zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. A pro nás všechny to byla ideální příležitost připomenout si, jak důležité je se o naši planetu dobře starat. Řada projektů v oblasti udržitelnosti je v Komerční bance již v procesu a spoustu plánů, o které se s vámi chceme dělit právě i prostřednictvím nového webu Společně udržitelně, máme i do budoucna.

Sdílet