7. 8. 2023 Redakce 2 minuty čtení

Podzimní kalendář udržitelnosti se rychle plní: události, které stojí za to navštívit

Během podzimu 2023 nás čeká celá řada konferencí a eventů, které se zaměřují na udržitelnost a cirkulární ekonomiku.

Podzimní kalendář udržitelnosti se rychle plní: události, které stojí za to navštívit

Podzimní kalendář udržitelnosti se rychle plní: události, které stojí za to navštívit
Zdroj: Podzimní kalendář udržitelnosti se rychle plní: události, které stojí za to navštívit, zdroj: Stem List

Konference ESG Leadership

14. září v pražském Kongresovém centru České národní banky se koná už 6. ročník konference ESG Leadership (předtím s názvem Leadership a CSR) věnované lídrům českého byznysu a jejich roli v ESG a udržitelnosti. Na konferenci budou top manažeři sdílet, jak přistupují k ESG strategii včetně konkrétních ESG best practices. Konference se koná pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR. Událost pořádá Business Leaders Forum, nejdéle působící česká platforma pro rozvoj odpovědného podnikání.

Konference Předcházení vzniku odpadů

Na příznivce odpadové problematiky čeká 19. září již 9. ročník Konference Předcházení vzniku odpadů. Akce se uskuteční v unikátních vzdělávacích prostorách pražského T-Mobile Magenta Experience Center. Účastníci mohou volit mezi prezenční nebo online účastí a mohou se těšit opět na program reflektující nejaktuálnější dění v oblasti prevence a opětovného využití odpadů – např. zavedení zálohového systému na PET lahve a plechovky v ČR, které se stále intenzivněji skloňuje v odborných kruzích.

  Jaké výhody přináší zálohování obalů?

Evropský týden udržitelného rozvoje

Během podzimu 2023 se opět uskuteční také Evropský týden udržitelného rozvoje, a to v termínu 20.–26. září. Týden udržitelnosti probíhá napříč celou republikou. Tvoří ho akce různého druhu – workshopy, přednášky, výstavy, filmové promítání atd. O akcích ve vašem okolí je možné se informovat na oficiálních stránkách této iniciativy.

Týden inovací

O měsíc později nás tradičně čeká další nabitý týden. Přichází již 8. ročník akce Týden inovací. Hlavní zaměření bude letos na umělou inteligenci. Vrcholem týdne bude konference 10. října v pražském Kampusu ČSOB na Radlické 333. V rámci udržitelnosti doporučujeme panelovou diskusi na téma Inovace proti globálnímu oteplování aneb efektivní záchrana planety.

Green Deal Summit

Koncem září nás čeká také druhý ročník Green Deal Summitu, což je největší česká konference zaměřená na Zelenou dohodu pro Evropu a příklady dobré praxe. Akce se koná 26. září v pražském technologickém centru UMPRUM. Generálním partnerem je Komerční banka.

  Green Deal Summit 2022: To nejzajímavější, co by vám nemělo uniknout.

CzWA VODA

Ve dnech 20.–22. září 2023 se uskuteční již 15. ročník konference CzWA VODA 2023. Konference se bude konat v prostorách Zámeckého návrší v Litomyšli. Program pokrývá nejaktuálnější dění v oblasti hospodaření s vodou včetně souvisejících udržitelných aspektů. 

Dny kogenerace

17. října se uskuteční 16. ročník konference Dny kogenerace v Aquapalace hotel Prague. V oblasti udržitelnosti nabídne přednášky a panely na témata komunitní a komunální energetiky, bioplynových stanic či velmi diskutované téma agregované flexibility.

Univerzity a udržitelnost

Z menších eventů podzim přináší např. Udržitelný brunch organizovaný Asociací společenské odpovědnosti. Akce se uskuteční 13. září na pražské Malé Straně. Udržitelný brunch se bude věnovat tématu udržitelnosti z pohledu předních vysokých škol v Česku a představí inspirativní praktické příklady úspěšných projektů.