26. 10. 2023 Redakce 2 minuty čtení

Zimní kalendář udržitelnosti: 5 událostí, které stojí za to navštívit

Během posledních dvou měsíců roku 2023 nás čeká řada konferencí a eventů, které se zaměřují na udržitelnost a cirkulární ekonomiku.

Zimní kalendář udržitelnosti: 5 událostí, které stojí za to navštívit

Zimní kalendář udržitelnosti: 5 událostí, které stojí za to navštívit
Zdroj: Zimní udržitelné eventy, Zdroj: Luis Quintero

Rok změny 2023

Kolik nás vlastně bude stát nečinnost v zavádění udržitelných modelů chování? Tuto otázku se pokusí zodpovědět vůbec první konference v ČR věnovaná tématu Cost of Inaction v udržitelnosti, kterou organizuje byznys platforma Změna k lepšímu, a to už 9. listopadu ve Spojce Karlín, v Praze. Zahraniční i tuzemští experti a expertky představí aktuální data v kontextu českého byznysu, relevantní insighty pro firmy i příklady dobré praxe udržitelného podnikání.

Digitální a zelená tranzice

Neméně atraktivně vypadá program konference Digitální a zelená tranzice od platformy Life Sciences 4.0, která se uskuteční 21. listopadu v Hotelu International v Brně. Konference nabízí příležitost zorientovat se v přicházející legislativě spojené s Green Dealem, PPWR (návrh nařízení o obalech a obalových odpadech) a směrnicí CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) o nefinančním reportování. Registrace je nutná zde. Účast na konferenci je zdarma.

  Na podzim 2022 se konal také první Green deal summit. Podívejte se, co přinesl.

Konference Cirkulární města 2

Zveme vás také na konferenci Cirkulární města 2 pořádanou Pražským inovačním institutem ve spolupráci s Federací nábytkových bank a reuse center a s podporou hlavního města Prahy, konanou 15. listopadu. Akce navazuje na loňský úspěšný ročník, který představil koncept cirkulárních měst a možnosti spolupráce mezi městem a byznysem. Konference se zaměří na potenciál nevyužitých prostorů ve městě pro podporu udržitelných projektů a služeb v oblasti cirkulární ekonomiky. S tématem konference koresponduje i místo. V Prostoru39 nadšenci proměnili pět pater prázdného domu v kulturní a komunitní centrum. Registrace je nutná zde. Účast na konferenci je zdarma.

Veletrh čisté mobility, technologií a řešení pro e-mobilitu

9. až 12. listopadu se můžete inspirovat návštěvou Veletrhu čisté mobility, technologií a řešení pro e-mobilitu v prostorách PVA EXPO Praha v Letňanech. Již pátý ročník e-SALONU slibuje být největším představením čisté mobility v historii. V halách H3, H4 a H2D se představí nejnovější alternativní pohony, včetně elektromobilů, hybridů a dalších ekologických vozidel. Kromě toho zde budou vystavovat výrobci elektromotorek, elektrokol a dalších vozidel na alternativní pohon.

  O krok dál posunula elektromobilitu nizozemská společnost Lightyear. Spustila totiž sériovou výrobu solárních elektroaut.

Rok udržitelného podnikání 2023: Cirkulární ekonomika

6. prosince proběhne pod taktovkou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Konference RUP 2023: Cirkulární ekonomika. Konference je součástí celoroční iniciativy AMSP s názvem Rok udržení podnikání. Tato unikátní networkingová akce je určena pro ředitele, zástupce vrcholového managementu firem, CSR, ESG a marketingové manažery, kteří mají ambice budovat synergie mezi byznysem a přírodou. Řečníci představí potenciál cirkulární ekonomiky pro snižování uhlíkové stopy, finanční úspory, efektivizaci výroby, zvyšování odolnosti firem a risk management.