Jaký bude dopad taxonomie na Vaši firmu a jak se na to připravit?

Doba čtení   1 min
Sdílet

Zelená legislativa je aktuálním tématem, které mezi firmami i širokou veřejností rezonuje více a více. Má to svůj důvod. Evropská unie totiž přijala zákon o Zelené dohodě pro Evropu (Green Deal). Jaký dopad to bude mít na Vaši firmu a jak se na to připravit? A jak s tím pomůže taxonomie? Nejen o tom Vás seznámí webinář Komerční banky na téma Evropská taxonomie pro udržitelnost.

Jaký bude dopad taxonomie na Vaši firmu a jak se na to připravit?

Co je to taxonomie a pro koho je důležitá?

Taxonomie je nový nástroj Evropské unie, který má za cíl usnadnit financování do projektů, které jsou v souladu s cíli Zelené dohody pro Evropu. Dokáže také poskytnout jasný rámec pro zveřejňování informací o aktivitách v oblasti udržitelnosti. Taxonomie a nefinanční reporting je důležitý zejména pro investory a akcionáře, ale i pro širokou veřejnost, kterou zajímá dopad firmy v oblasti udržitelnosti, u které nakupuje.

Zajímá Vás více? 

Ve čtvrtek 7. 10. 2021 proběhl webinář Komerční banky, který více detailněji rozebral dopady zelené legislativy na firmy, co bude muset obsahovat nefinanční report i jak se taxonomie pro udržitelnost projeví v přístupu bank.

Záznam z webináře

Celý záznam z webináře můžete vidět zde.